DARMOWA DOSTAWA dla wybranych produktów - SPRAWDŹ

Ogrzewanie łazienki, toalety czy innych niewielkich wnętrz często wiąże się z potrzebą montażu grzejników o małych gabarytach. Nieduże wymiary pomieszczeń sprawiają, że ważny jest każdy metr kwadratowy ich powierzchni. Dlatego powstały wąskie grzejniki łazienkowe, które doskonale sprawdzą się w takich sytuacjach. Są dostępne w kilku kolorach, więc dopasujesz je do wystroju wnętrza i indywidualnych upodobań. Ich nowoczesny wygląd świetnie wpisuje się we współczesne aranżacje, a możliwość zamocowania płaskiego grzejnika wysoko na ścianie oszczędza miejsce na inne wyposażenia i zapewnia wystarczającą przestrzeń do przechodzenia obok, nawet w bardzo wąskich toaletach czy łazienkach.

Grzejniki łazienkowe wąskie

Moc grzejnika łazienkowego – zamów optymalny model kaloryfera dla siebie

Optymalną, zalecaną temperaturą w łazienkach jest od 22 do 24 stopni Celsjusza. Zapewnia to komfortowe warunki do mycia i kąpieli, a także odpowiedniego osuszania wilgotnych powierzchni ścian czy podłóg. Do osiągnięcia tych parametrów wybierane są np. różnego rodzaju kaloryfery drabinkowe, na których można powiesić mokre ręczniki po skorzystaniu z natrysku czy kąpieli w wannie.

Dopasowanie odpowiedniej mocy oraz rozmiaru grzejnika to zadanie, przed którym stoją osoby budujące dom, jak i wykonujące remonty. Wykorzystywane są różnego typu urządzenia, w tym grzejniki łazienkowe elektryczne. W naszym sklepie kupisz kaloryfery, które można podłączyć do różnych systemów centralnego ogrzewania. Są to modele grzejników odpowiednie do ogrzewania piecem gazowym, pompą ciepła, węglem, drewnem czy z instalacji elektrociepłowniczych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Możesz więc dostosować je do łazienek w domach prywatnych, mieszkaniach w bloku czy kamienicy, jak i obiektach, takich jak hotele, pensjonaty czy biura. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne są funkcjonalne, wydajne i estetycznie wykonane kaloryfery.

Jak wybrać odpowiednią moc grzejnika – metody obliczania

Jak obliczyć moc grzejnika łazienkowego, niezbędną do zapewniania odpowiedniej temperatury w Twoim pomieszczeniu? Przyjmuje się, że na każdy metr sześcienny, należy zagwarantować grzejnik o mocy 93 watów. Jeśli więc posiadasz łazienkę o kubaturze 30 metrów sześciennych, należy wyliczyć odpowiedni współczynnik i wybrać grzejnik o mocy minimum 2800 W. Innym sposobem jest pomnożenie liczby metrów kwadratowych przez 100 W, co również zapewnia podobną wydajność cieplną.

Oczywiście, każdy może dostosować warunki ogrzewania do swoich potrzeb. W przypadku łazienek, w których kąpane są niemowlęta i małe dzieci, potrzebna jest często wyższa temperatura aniżeli dla osób dorosłych, więc warto zadbać o możliwość dopasowania jej do wszystkich użytkowników. W takiej sytuacji lepszym wyborem będą grzejniki łazienkowe o dużej mocy, które w razie potrzeby można regulować za pomocą termostatu.

Funkcjonalny grzejnik łazienkowy dekoracyjny

W naszej ofercie znajdziesz między innymi grzejnik łazienkowy drabinkowy, idealnie spełniający swoją praktyczną funkcję, a zarazem prezentujący się atrakcyjnie na ścianie. Grzejnik łazienkowy wąski i wysoki sprawia też optyczne wrażenie wydłużenia ścian, co wpływa pozytywnie na wygląd małych pomieszczeń. Kaloryfery dostępne w naszym asortymencie doskonale sprawdzają się nie tylko w łazienkach, ale i niewielkich, oddzielnych toaletach, wiatrołapach czy przedpokojach o wąskim przejściu. Nie przeszkadzają w ciągach komunikacyjnych, a jednocześnie są wydajnym źródłem ciepła.

Wśród modeli sklepu Deton znajdziesz grzejnik łazienkowy wąski na 40, jak i 60 czy 70 centymetrów. Do wyboru są również ciemne i jasne kolory kaloryferów, które dopasujesz do stylu wnętrza i jego wyposażenia. Możesz postawić na nowoczesne, czarne lub grafitowe grzejniki łazienkowe, idealne do wystroju minimalistycznego, loftowego czy pomieszczeń z ciemnymi płytkami na ścianach i podłodze. Przygotowaliśmy również tradycyjne białe grzejniki lub w kolorze jasnoszarym. Modułowa budowa wielu modeli grzejników pozwala na modyfikację ich rozmiaru, dzięki czemu możesz dowolnie dokładać pionowe profile, zwiększając tym samym moc energetyczną kaloryferów. Proponujemy między innymi wysokiej jakości grzejniki polskiej firmy InstalProjekt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl